Parisa_Tabriz_5.jpg

پریسا تبریز متولد 1362 فرزند یک پزشک ایرانی و پرستاری لهستانی و در حومه شهر شیکاگو بزرگ شده است. به او شاهدخت امنیت گوگل می‌گویند، او هم‌اکنون مدیر بیش از ۲۵۰ متخصص امنیت گروه مهندسی امنیت اطلاعات گوگل است و بهبود امنیت محصولات گوگل را بر عهده دارد.

این گروه از هکرهای استخدامی، گوگل و محصولاتش را از نظر امنیتی بررسی کرده و با کشف حفره‌های امنیتی سعی در تقویت فناوری و توسعه و آموزش امنیت گوگل دارند.

بنا به گفته پریسا تبریز، او تنها وقتی که به کالج رفته بود با رایانه‌ها آشنا شد و پیش از آن وقت خود را صرف فعالیت‌های هنری و ورزشی می‌کرده است.

او به صخره‌نوردی علاقه‌مند است و پس از پایان کارش، به باشگاه مورد علاقه خود رفته و در آنجا به تمرین می‌پردازد که بیشتر مشتریان این باشگاه از کارمندان گوگل هستند.

وی ابتدا یک هکر حرفه ای بود، از آنهایی که از هر باگ امنیتی استفاده و یکجوری به نرم افزار نفوذ می کنند که به عقل آدمیزاد قد نمی دهد اما حالا همین هکر ماهر که زمانی خواب را از چشم مسوولان گوگل دزدیده بود ستاره بخش امنیت گوگل شده و اگر یک روز نباشد معلوم نیست هکرهای چینی و باقی کشورهای دنیا چه بلایی سر این جستجوگر می آوردند. 

Parisa_Tabriz_4.jpg

پریسا تبریز آنقدر در کار امنیت اینترنت و گذشتن از دیواره های آن حرفه ای بود که از طرف گوگل سریع استخدام شد تا محصولات این شرکت را هک کند. البته این بار فقط برای کنترل درجه امنیت آنها. کار تبریز آنقدر خوب بود که گوگلی ها قبول کرده اند اگر برنامه ای را او نتواند هک کند، یعنی هیچ هکر دیگری هم به این راحتی از عهده آن برنمی آید. برای همین است که در شرکت گوگل به پرنسس (شاهدخت) معروف شده است. او قرار است به توسعه دهندگان یاد بدهد که چطور محصولات خودشان را در برابر حمله های هکرها ایمن کنند. پریسا تبریز که امروز مدیر بخش مدیریت ایمنی گوگل است لیسانس و فوق لیسانس خودش را از دانشگاه ایلینوی گرفته و در حال حاضر عهده دار بازبینی همه کدهای گوگلی است.

عطر و ادکلن